Aktualności

W piątek, 5 września ok. godziny 7.00 odeszła od nas Tosia. Odeszła w domu, pośród swoich najbliższych, otulona ich miłością i troską. Cichutko, spokojnie... Poszła do Lepszego Świata, gdzie nie ma bólu, chorób, gdzie niepotrzebne są szpitalne łóżka, ssaki, tlen...
Składamy serdeczne wyrazy współczucia Rodzicom Tosi, siostrom, bliskim. Jako Hospicjum, jesteśmy z Wami. I będziemy dalej. Bo jesteśmy Rodziną.
Tosiulku, wspieraj nas z Nieba…
Kochani, jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc, jaką od Was otrzymujemy. Dzięki niej możemy poszerzać (także terytorialnie) skalę naszej działalności, przyjmować do Hospicjum potrzebujące wsparcia kolejne dzieci. Dziękujemy Wam - tym którzy wspierają nas regularnie, współfinansują kolejne inicjatywy, przekazali odpis podatku 1,5%, towarzyszą duchowo ofiarując nam swoją modlitwę - jesteśmy. Uwierzcie: to, że kilkoro naszych Dzieci ciągle jest z nami, pomimo sytuacji krytycznych w minionym półroczu, zawdzięczamy chyba tylko Bożej interwencji...  
Jak rodzina, to rodzina! Chcieliśmy tego spotkania, stęskniliśmy się za sobą! I... spotkaliśmy się! I było fantastycznie, jak zawsze:)

 

 
31 maja br. zakończyliśmy rozpoczętą w połowie września akcję zbiórki nakrętek którą nazwaliśmy BITWA NA NAKRĘTKI. Celem akcji było zebranie przez zgłoszoną placówkę jak największej ilości plastikowych nakrętek. Były one przy każdym odbiorze ważon, zaś ich końcowa waga została podzielona na ilość uczniów, którzy w tym roku szkolnym uczęszczali do danej placówki. W ten sposób powstał przelicznik na podstawie którego, według wczesniej przygotowanego regulaminu oczywiście, sporządziliśmy wyniki.
Z przymrużeniem oka:))
Bywają takie dni, kiedy nasi mali podopieczni potrzebują zdyscyplinowania przez samego szefa hospicjum ks. Pawła
Tym razem na dywanik u dyrektora wylądował nasz Ivan. Maluch wie jak zdobyć serce i cudownym uśmiechem odkupił swoje winy
Dziękujemy, że z nami jesteście
Tego dnia królewna mogła być tylko jedna!
Natalka, nasza gwiazdeczka obchodziła swoje już 7 urodzinki.  Siostra Nina tego dnia, też chciała zostać królewną jednak wymowne spojrzenie Natalki dało nam wszystkim do zrozumienia, że co najwyżej może być damą dworu. Natalciu życzymy Ci pięknych chwil w życiu, dużo radości, samych dobrych ludzi na Twojej drodze. Spełniaj marzenia.
 
Droga Rodzino Hospicyjna, Przyjaciele, towarzyszący nam na różne sposoby, przyjmijcie i od nas najserdeczniejsze życzenia. Płynie ich wiele w tych dniach… Cóż powiedzieć? - nadmiar słów nie służy sercu, łatwo bowiem wtedy „zadeptać” jego mowę.
Pamiętacie Państwo Kubusia Puchatka i jedno z jego ulubionych powiedzeń? „Żeby chciało nam się chcieć”! Przykładem praktycznej realizacji tych słów są panie z nieformalnej grupy „Żwawe Babki” z Mokobód. Od lat obdarowują oddziały onkologiczne w całej Polsce własnoręcznie szytymi poduszeczkami - przytulankami w kształcie serca, które szczególnie przydatne są pacjentkom po mastektomii. Powstało ich już ponad 3, 5 tysiąca! Szyją również specjalne torby (nazywane żartobliwie „Gucci”), w których pacjentki mogą nosić butelki do drenażu. Niby mała rzecz, a jakże cenna i przydatna.
20 września 2023 r. rozpoczęliśmy konkurs pod nazwą „Bitwa Na Nakrętki ''. Mogą w nim brać udział  przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, inne placówki edukacyjne. Jego celem jest zebranie jak największej ilości nakrętek. Są one ważone przy każdym odbiorze. Co ważne: decydującym kryterium oceny jest ich ilość jest przeliczana na liczbę uczniów uczęszczających do danej placówki w roku szkolnym 2022/2023.
 
Do konkursu - na dzień 03.03.2023 r. -  przystąpiło: 21 szkół podstawowych, 12 przedszkoli, 2 ośrodki wychowawcze i 1 szkoła ponadpodstawowa.
Drodzy nasi Przyjaciele, nowy rok to czas podsumowań minionych 365 dni i nowych planów. Dziś chcemy Wam podziękować za wsparcie, jakiego udzielacie wrzucająco koszy plastikowe nakrętki i makulatury. Okazuje się, że - wedle zasady „ziarnko do ziarnka…” – jest to wsparcie niebagatelne! I tak: w 2022 roku udało nam się zebrać 24,14 ton plastikowych nakrętek (na łączną kwotę 38 554,40 zł) i 59,75 ton makulatury (29 686,20 zł)! Niemało! Kupiliśmy za to leki, środki opatrunkowe.
Kochani, kolejny rok pracy, spotkań, wzmacniania nadziei, radości i szukania światełka w mroku za nami. Dziękujemy Wam, że jesteście: przede wszystkim naszym hospicyjnym dzieciom, rodzicom i bliskim. W Was wypełniają się słowa przypisywane św. Augustynowi: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!”.
27 grudnia, o godz. 19.17 odszedł od nas Kubuś. Miał 11 lat. Był w naszej rodzinie hospicyjnej od 1 czerwca 2021 r. Do końca był ze swoimi bliskimi, otulony ich miłością. I naszą miłością. W domu rodzinnym.

HARMONOGRAM KONFERENCJI SZKOLENIOWEJ DLA PERSONELU MEDYCZNEGO
„PROFESJONALNA BLISKOŚĆ: JAK ZAPEWNIĆ DOBRĄ OPIEKĘ NA KOŃCU ŻYCIA”

Data: 9.12.2022
Miejsce: Akademia Nauk Stosowanych Mazovia
Zgłoszenia: 
 www.mazovia.edu.pl, można również wpisać się przez QRcode - profil FB: #hospicjumsiedlce

 
10.00-10.15- Powitanie gości i otwarcie konferencji
W najbliższą niedzielę 30 października zapraszamy na kolejne spotkanie rodziców w żałobie po starcie dziecka „Dzieci Światła”. Miejsce: kościół parafialny Bożego Ciała w Siedlcach, godz. 14.00. Msza św. październikowa ma od lat szczególny charakter: włączamy w nią Procesję Światła, prosimy też rodziców o przyniesienie zdjęć swoich Zmarłych Dzieci. Nie ma znaczenia, ile miały lat, kiedy odeszły. Jeśli nie ma fotografii (dziecku nie dane było się urodzić) prosimy o białą różę…
4 października 2022 r. o godz. 13.50 odeszła od nas Natalka Pawlak. Zmarła w warszawskim szpitalu. Miała 16 lat. Była z nami od 4 grudnia 2019 r. - prawie 3 lata. Choroba, z którą zmagała się, była nieuleczalna. Składamy szczere wyrazy współczucia pani Augustynie i panu Janowi - dziadkom Natalki, którzy opiekowali się wnuczką. Byli z Nią do końca. 
Pożegnaliźmy ją w poniedziałek 10 października - jej ciało zostało złozone na cmentarzu w Skórcu.