Aktualności

W sobotę 24 sierpnia sakramentalne „tak” powiedzieli sobie Marta i Radek. Młodzi małżonkowie poprosili, aby zamiast kwiatów goście złożyli datki na rzecz podopiecznych naszego hospicjum. Dziękujemy! Nowożeńcom życzymy Bożego błogosławieństwa i długich lat życia w zdrowiu i wzajemnej miłości. Niech dobro do Was powróci. Niech liczy się każdy dzień!
 
Szukamy życzliwych osób, które chciałyby nam pomóc zapłacić fakturę za zakupione 3 elektryczno-akumulatorowe ssaki deVillbiss (5300 zł). To jeden z podstawowych sprzętów, który musi być na wyposażeniu dzieci będących pod oieką hospicjum, gdy aparatura wspomaga ich oddychanie itp. Urządzenie wygląda może niepozornie, ale pełni zasadniczą rolę w poprawie komfortu funkcjonowania (proszę wyobrazić sobie sytuację, gdy płuca zalega wydzielna, dusicie się, bardzo chcecie odkaszlnąć, a... brakuje sił). 
Witamy w hospicyjnej społeczności trójkę naszych kolejnych podopiecznych: Dominika (16 lat - na zdjęciu obok), Natalkę (8 lat) i Wiktorię (15 lat). Wkrótce zaprezentują się Państwu dokładniej – wspaniali, dzielni młodzi ludzie, którzy uczą nas piękna życia i wdzięczności, za to co mamy - w świecie, gdzie nic nie jest dane raz na zawsze! Miło jest też nam poinformować, że powiększa się nasz zespół medyczny: w minionym tygodniu wzmocniły go doktor Iga (pediatra) oraz Ilona (fizjoterapeuta).
Witamy w naszej społecznosci hospicyjnej Kamilka. Jest naszym podopiecznym od 6 sierpnia. 
Dziękujemy rodzinie zmarłej pani Hanny Wereszko, jak też uczestnikom Uroczystości Pogrzebowej, za wsparcie Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci - zamiast kwiatów przekazaliście Państwo datki na zakup sprzętu medycznego (zostaną przekierowane na dofinansować zakupu trzech ssaków). To piękny gest. Kwiaty, nawet najpiękniejsze, więdną. Dobro zostaje, pomnaża się w ludziach, którzy go doświadczają. Pani Hania była wspaniałą kobietą - miała otwarte serce dla innych. Zawsze pogodna, serdeczna, nawet wtedy gdy odeszła – wśród najbliższych sobie osób – uśmiechnęła się do nas… Dziękujemy.
W dniu 1 lipca 2019 roku zostało rozstrzygnięte postępowanie w trybie konkursu na świadczenie opieki paliatywnej i hospicyjnej. Z radością informujemy, iż otrzymaliśmy kontrakt! Droga była długa i obfitująca w komplikacje. Umowa z Mazowieckim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia obowiązuje od 01 sierpnia 2019 roku. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym stało się to możliwe! Szczególne podziękowanie składamy panu senatorowi Waldemarowi Krasce, naszemu przyjacielowi i patronowi.
Zatem z Bożą pomocą - ruszamy!

Ktoś powiedział: mamy jedno serce do kochania Pana Boga i człowieka. Obie miłości się dopełniają, wzmacniają, uzasadniają. Dziękujemy naszym Darczyńcom, którzy w minionych tygodniach wsparli nasze Hospicjum – dobrym słowem, modlitwą, otuchą, także materialnie. Niech dobro do Państwa powróci! Niech liczy się każdy dzień! Prosimy, aby nasze serdeczne słowa podziękowań przyjęli:
- Toyota Auto Podlasie sp. z o.o. – dziękujemy za możliwość użytkowania samochodu, którym pracownicy hospicjum mogą dotrzeć do naszych podopiecznych;

13 czerwca zostaliśmy zaproszeni na "Śniadanie na trawie” do Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Siedlcach.Pogoda wspaniała. Ciasto – przepyszne! Atrakcji – moc! Atmosfera znakomita, prawe już wakacyjna. Dziękujemy panu dyrektorowi Przemysławowi Anusiewiczowi za zaproszenie, pani Ewie Mazur za koordynację akcji. Nauczycielom za wielką życzliwość. Rodzicom – za ciacho! Uczniom – za pomoc w organizacji kwesty na rzecz podopiecznych naszego Hospicjum. I za wszelkie datki, które zostaną zebrane. Za tylu wspaniałych, wrażliwych ludzi. 
6 czerwca br. wzięliśmy udział w III SIEDLECKIM DNIU ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH. Była to okazja – dla nas po raz pierwszy! – zaprezentowania się, opowiedzenia o tym, co robimy, jakie mamy plany. Wiele osób zatrzymywało się przy naszym namiocie, pytało, deklarowało wsparcie, brało nasze folderki informacyjne. Do dyspozycji rozmówców byli pani Małgosia Osińska – pielęgniarka hospicyjna, pani Marlena Szeląg – odpowiedzialna za wolontariat, koordynator działań marketingowo-informacyjnych i ks. Paweł Siedlanowski – dyrektor hospicjum.
Tradycją Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach są Dni Patriotyczne, odbywające się w maju. W tym roku nasze Hospicjum zyskało na nich status gościa honorowego. Dziękujemy za zaproszenie, kiermasz i środki pozyskane w czasie kwesty!
 
Zgodnie z zapowiedzią w sobotę 11 maja po patronatem naszego hospicjum oraz Fundacji „Razem Zmieniamy Świat”, odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy mogli zdobyć praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji chorych. Wzięło w nich udział kilkanaście osób. Zajęcia poprowadziła pani dr Ewa Czeczelewska – doświadczona pielęgniarka, ambasadorka projektu „Damy Radę”, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa. Dziękujemy. CDN.
 
Dziękuję Panu dyrektorowi, nauczycielom, uczniom Szkoły Podstawowej im. Bł. Unitów z Pratulina w Olszance za wspaniałe spotkanie! Odbyło się w środę 22 maja. Dziękuję jeszcze raz za przekazanie nam środków uzyskanych podczas przedświątecznego kiermaszu „Babeczka do koszyczka” - dzięki nim mogliśmy sfinansować zakup koncentratora tlenu dla jednego z naszych małych pacjentów.
Otrzymaliśmy pierwszą transzę zamówionego sprzętu medycznego, m.in. koncentratory tlenu, materace pompy infuzyjne, inhalatory, sprzęt ortopedyczny, materace, urządzenia pomiarowe, wyposażenie pielęgniarskie, zestawy leków itd. Dziękujemy Wam! To dzięki wsparciu wielu z Państwa możliwy był zakup. To dopiero początek. Bądźcie z nami. Niech liczy się każdy dzień!
Po raz kolejny dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach za wsparcie Siedleckiego Hospicjum Dziecięcego w Siedlcach. Tym razem uczniowie zasilili konto fundacji kwotą  314 zł - pieniądze pochodzą ze zbiórki makulatury. Aktualnie doposażamy w leki, sprzęt medyczny trzy nesesery pielęgniarskie – środki zostaną przekazane na ten cel.  Dziękujemy uczniom, rodzicom, pani Ewie za otwarte serca!!!

Foto: http://www.sp3.siedlce.pl/album/#gallery/579

 
Udar, wylew, nagły wpadek… Ktoś, kto dotąd był aktywny, samodzielny nagle wszystko traci. Potrzebuje opieki. Rozpoczyna się długi proces rehabilitacji. „Po nowemu” musi też nauczyć się żyć cała rodzina. To niestety smutna rzeczywistość wielu naszych domów...