Aktualności

Czas na podsumowanie.
W tym roku nasza Rodzina Hospicyjna w dniach 9-15 lipca po raz drugi spotkała się w Jantarze, w gościnnym Ośrodku Forrest, by odpoczywać, nabierać sił fizycznych i duchowych, budować wzajemne więzi. Było jeszcze piękniej niż rok temu, choć pogoda nas nie rozpieszczała. Ale co tam… Owoce wyjazdu są niepoliczalne. A słów: Rodzina Hospicyjna (rodzice, dzieci, wolontariusze, pracownicy) nie musimy brać w cudzysłów

Koniec roku szkolnego to mnóstwo odbiorów nakrętek i makulatury ze szkół. Te odbiory nie przeszkodziły nam w olbrzymim załadunku nakrętek który mieliśmy w ubiegły wtorek.
Prawie 5.5 tony plastiku odebrała od nas firma która zajmuje się recyklingiem. Z naszych nakrętek powstaną plastikowe skrzynki i doniczki. Wielkie podziękowania kierujemy do panów z grupy biegaczy "Skórzec BIEGA" którzy pomogli w załadunku nakrętek.
Nie zapominamy też o naszych koszach. Ten najnowszy pojawił się na ulicy Nowy Świat w Siedlcach i został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców.
 
Szanowni Państwo,
mamy do przekazania bardzo dobrą wiadomość: zmiany podatkowe, w tym podniesienie kwoty wolna od podatku, postawiły pod dużym znakiem zapytania finansowanie organizacji pożytku publicznego - w wielu przypadkach stanowiącego „być, albo nie być” ich istnienia. 9 czerwca 2022 roku 227 głosami „za” Sejm RP uchwalił prawo dające możliwość od przyszłego roku odpisania 1,5% podatku dla OPP. Ustawę prezydent RP podpisał. Dziękujemy!
Miło nam poinformować, iż nasza hospicyjna pani doktor Jola Cylwik uzyskała tytuł doktora nauk medycznych! Tytuł pracy doktorskiej:  „Ultrasonografia płuc w monitorowaniu śródoperacyjnych manewrów rekrutacyjnych”. Rozprawa doktorska odbyła się 31 maja br. w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Gratulujemy!
 
W ostatnich dniach pojawiły się nowe serca na nakrętki.
  • Urząd Gminy Kotuń
  • Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o
  • Sklep Lewiatan Nowe Opole ul Warszawska.
  • W przyszłym tygodniu uruchomimy kolejny punkt zbiórki w Borkach Siedleckich. Tam pojemnik powstał w dzięki mieszkańcom wsi, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu zbudowali przepiękne serce
  • Nakrętki zbietra dla nas też Fundacja PKP w Warszawie (ul. Szczęśliwicka 62)
Boża Opatrzność prowadzi różnymi ścieżkami. Tym razem doprowadziła nas do… Fundacji Grupy PKP. Dziękujemy Prezes Zarządu pani Katarzynie Kucharek najpierw za zainteresowanie się naszą pracą, potem za skonkretyzowanie jej kształtu w postaci podpisania umowy o współpracy. Środki są już na naszym koncie - możemy je wykorzystać na zakup sprzętu medycznego i leków, co też już czynimy.

Pilne! Poszukujemy lekarzy, którzy chcieliby nas wesprzeć w pracy hospicyjnej. Mile widzialni są lekarze ze specjalizacją w dziedzinie pediatrii, neonatologii, neurologii dziecięcej, anestezjologii i intensywnej terapii, onkologii, hematologii dziecięcej, medycyny paliatywnej, medycyny rodzinnej, lekarze legitymujący się dokumentem ukończenia kursu zgodnego z programem specjalizacji w dziedzinie medycyny paliatywnej. Przybywa pacjentów Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci… Bardzo potrzebujemy pomocy...
Kontakt: tel. 503 174 170
PROSIMY O UDOSTĘPNIENIE POSTA
Kochani! Leki, materiały medyczne, które od Was otrzymaliśmy jako pomoc Ukrainie, dotarły już do adresatów: do Hospicjum Dziecięcego we Lwowie, część rozdysponowała s. Hieronima albertynka, która na miejscu obejmuje opieką potrzebujące rodziny z dziećmi. Było tego bardzo dużo - bus pod dach! W imieniu swoim i obdarowanych składamy serdecznie podziękowanie! Jesteście niezawodni - jak zawsze!
Powitajmy w naszej hospicyjnej rodzinie uroczego dziesięciolatka Romka. Witamy również rodziców mamę Annę i tatę Marka. Witajcie kochani!
Powitajmy w naszej hospicyjnej rodzinie 2- letniego Dorianka.
Witamy również rodziców mamę Elżbietę i tatę Łukasza oraz rodzeństwo naszego maluszka.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w świątecznej akcji charytatywnej, organizowanej przez Fundację Małych Stópek. Fundacja (jej siedziba znajduje w Szczecinie) poprosiła nas, abyśmy stali się punktem dystrybucji w tym rejonie Polski. No i stało się… Dotarło do nas kilka ton (!!!) darów: pieluszek, środków higieny, artykułów bhp, mleka, odżywek, ubranek itp.
Kochani...
Boże Narodzenie to piękny, ale też „ryzykowny” dzień. Iluzją - podzielaną zarówno przez wierzących, jak i niewierzących - jest przekonanie, iż prawdę o Bogu, który porzucił „śliczne nieba”, by stać się człowiekiem, da się kompletnie ubrać w świąteczny ornament, tradycję, rzewność kolęd. To jest Tajemnica, której żaden ludzki umysł nie jest w stanie zgłębić. Dlatego pochylamy się nad Nią z pokorą i miłością.
 
Kochani, na własnej skórze doświadczamy mocy słów, którymi często sygnujemy nasze posty podziękowania, prośby. DOBRO POWRACA W OBFITOŚCI! To prawda! Dziś Fundacja LE NATIGA uroczyście przekazała nam długo wyczekiwany mobilny trzygłowicowy ultrasonograf. Jest to urządzenie bardzo potrzebne w diagnostyce naszych pacjentów - w rękach naszej pani doktor Joli (która jest wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie ultrasonografii) stanie się nieocenioną pomocą w pracy hospicyjnej. Choć USG wygląda niepozornie, to jednak kosztowało (wraz z osprzętem i oprogramowaniem) niemało - 63 642,25 zł!
Bardzo dziękujemy paniom z Dziennego Domu Seniora „Senior+” w Stoku Lackim za wyjątkowy świąteczny prezent dla naszych podopiecznych: prześliczne szaliki, czapki, rękawiczki, buciki, skarpetki etc. – wszystko bajecznie kolorowe, wykonane ręcznie, „doprawione” miłością i troską! 
Dziękujemy pani Agacie Pasik za koordynację akcji, panu Henrykowi Brodowskiemu - wójtowi Gminy Siedlce za obecność podczas spotkania i życzliwość dla naszego Hospicjum.
Niech dobro powraca w obfitości! Niech liczy się każdy dzień!