Aktualności

1 maja, po godzinie 17.00 odeszła od nas Zosieńka. Była podopieczną Hospicjum od 2 lipca 2020 roku. Kochana Zosiu, już nie cierpisz, nie walczysz o każdy oddech… Ciężko nam, ale wiemy że TAM jest lepiej. I bądź z nami dalej, choć już inaczej. R.I.P.
Do zobaczenia nasz Aniołku
Gdyby ktoś był zainteresowany...
Przy okazji: zapraszamy  rodziców, którzy stracili dziecko, do udziału w spotkaniu/ modlitewnym skupieniu w pierwszy weekend sierpnia (2-4.08.) w domu rekolekcyjnym w Drohiczynie. Więcej informacji i zapisy: tel. 503 174 170.
Dziś gościliśmy w naszym biurze pan Karola Kozaka z małżonką. Jak zapewne pamiętacie, Karol rzucił wyzwanie pt. „Chodź, pomóż! 100 km marszu dla Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe Dla Dzieci”. Limit czasu: 30 godzin. Challenge okazał się zwycięski, choć, jak wspomina, nie było łatwo! Przy okazji odbyła się zbiórka na rzecz Hospicjum na portalu https://www.siepomaga.pl/chodzpomorz100km-dla-fundacji-siedleckie-hospicjum-domowe-dla-dzieci.

Miło nam zakomunikować, iż od kwietnia 2024 r. poszerzamy nasze działania o hipoterapię. Będą z niej mogli korzystać w pierwszej kolejności pacjenci naszego Hospicjum, rodzeństwo chorych dzieci, ale też inne dzieci potrzebujące wsparcia, dzieci z uboższych domów. Zajęcia są dla korzystających bezpłatne. Będzie je prowadzić nasza wolontariuszka, certyfikowana hipoterapeutka, pani Kasia Uziębło. Miejsc zajęć: Skórzec, ul. Skórzecka 6.

Cieszymy się, że na terenie naszej diecezji powstają kolejne grupy wsparcia dla rodziców, którzy utracili swoje dzieci, dla ich bliskich, przyjaciół chcących pomóc, otulić modlitwą…
Harmonogram spotkań:
  • Siedlce, ostatnia niedziela miesiąca, parafia Bożego Ciała, Msza św. o godz. 14.00. Prowadzenie: ks. Paweł, tel. 503 174 170
Zapraszamy na kolejne nasze spotkanie - wyjątkowo w niedzielę 7 kwietnia - rodziców w żałobie z Grupy Wsparcia „Dzieci Światła”, naszych przyjaciół, wolontariuszy, społeczność Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. O godz. 14.00 w kościele parafialnym Bożego Ciała w Siedlcach rozpocznie się Eucharystia, po niej - z racji, iż jest to Niedziela Miłosierdzia Bożego - zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.

Dziękujemy Państwu za wszelką pomoc, jaką nam okazujecie. Trudno wszystkim podziękować imiennie: dziękujemy szkołom, placówkom oświatowym, uczniom, rodzicom i nauczycielom, instytucjom, indywidualnym darczyńcom. Razem budujemy coś pieknego, waznego, potrzebnego! Niech Ten, "który widzi w ukryciu" odwzięczy się wam wedle swojej miary.
30 grudnia 2023 na skup wywieźliśmy ostatnią w tym roku partię nakrętek.
W sumie rok 2023 kończymy nieznacznym wzrostem ilości sprzedanych nakrętek w stosunku do 2022 roku - 24 640 kg! Pozyskaliśmy za to ok. 35 000 zł. Środki, jak zawsze trafiły na konto fundacji - kupiliśmy za to sprzęt medyczny. Mamy go teraz spory zapas - możemy dzieki temu przyjąc kolenych pacjentów:)
Dziękujemy! 
Pamiętajcie, trwa jeszcze konkurs BITWA NA NAKRĘTKI. Zapraszamy do udziału!
W naszej hospicyjnej rodzinie witamy Yasminę z mamą Elmirą, tatą Radzhim oraz braci i siostry przeuroczej nastolatki.
 
Drodzy nasi Przyjaciele, Rodzino Hospicyjna życzymy Wam, abyście przeżyli święta Bożego Narodzenia najpiękniej jak potraficie! Abyście umieli – i zechcieli – przebić się przez to wszystko, co jest na zewnątrz, co stanowi jedynie ornament, tradycję, sielskość albo jest smutnym lawirowaniem i sumą lingwistycznych uników, które w zaciemniają prawdę tych dni. To nie święto choinki, reniferów czy gwiazki. Abyście dotarli do głębi Tajemnicy Wcielenia!
Naszą tradycją stają się „robocze” spotkania z uczniami szkół. Okazją są akcje charytatywne, dzień wolontariusza, ale też prosta, płynąca z głębi serca, chęć pomagania. Poniżej fotorelacja ze spotkania z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół w Świdrach. Dziękujemy za przeprowadzenia akcji charytatywnej i przekazanie 2000,00 zł – kwota dofinansuje zakup drogiego, ale bardzo potrzebnego sprzętu medycznego kapnometra Emma MAS 3639. Dziękujemy pani dyrektor Agnieszce Śledź za gościnność i życzliwość,  pani Annie Suchodolskiej za koordynację przedsięwzięcia.
"Meldujemy wykonanie zadania! - tak brzmiały meldunki od każdego z zastępów św. Mikołaja. Prawie 400 km przejechane, 33 prezenty przekazane, marzenia naszych dzieci oraz ich rodzeństwa spełnione! A wszystko to dzięki ofiarności wspaniałych ludzi, naszych darczyńców. Radość, łzy szczęścia i okrzyki „Mamo mamo, św. Mikołaj przyjechał!!!” - tyle emocji towarzyszyło nam wczoraj, że jeszcze łza się kręci w oku...
W najbliższą niedzielę 29 października zapraszamy na kolejne spotkanie rodziców w żałobie po starcie dziecka „Dzieci Światła”. Miejsce: kościół parafialny Bożego Ciała w Siedlcach, godz. 14.00. Msza św. październikowa ma od lat szczególny charakter: włączamy w nią Procesję Światła, prosimy też rodziców o przyniesienie zdjęć swoich zmarłych Dzieci. Nie ma znaczenia, ile miały lat, kiedy odeszły. Jeśli nie ma fotografii (dziecku nie dane było się urodzić) prosimy o białą różę…

Miłość do drugiego człowieka można wyrazić na tysiące sposobów, nawet ..zbierając kasztany! Kochani, zakończyliśmy tegoroczną (pierwszą w naszej historii!) zbiórkę kasztanów. Wymyśliliśmy nawet hasło: „Kasztanowe love”. Podoba się Wam? Nam bardzo.
W piątek, 5 września ok. godziny 7.00 odeszła od nas Tosia. Odeszła w domu, pośród swoich najbliższych, otulona ich miłością i troską. Cichutko, spokojnie... Poszła do Lepszego Świata, gdzie nie ma bólu, chorób, gdzie niepotrzebne są szpitalne łóżka, ssaki, tlen...
Składamy serdeczne wyrazy współczucia Rodzicom Tosi, siostrom, bliskim. Jako Hospicjum, jesteśmy z Wami. I będziemy dalej. Bo jesteśmy Rodziną.
Tosiulku, wspieraj nas z Nieba…