Aktualności

W dniu 1 lipca 2019 roku zostało rozstrzygnięte postępowanie w trybie konkursu na świadczenie opieki paliatywnej i hospicyjnej. Z radością informujemy, iż otrzymaliśmy kontrakt! Droga była długa i obfitująca w komplikacje. Umowa z Mazowieckim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia obowiązuje od 01 sierpnia 2019 roku. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym stało się to możliwe! Szczególne podziękowanie składamy panu senatorowi Waldemarowi Krasce, naszemu przyjacielowi i patronowi.
Zatem z Bożą pomocą - ruszamy!

Ktoś powiedział: mamy jedno serce do kochania Pana Boga i człowieka. Obie miłości się dopełniają, wzmacniają, uzasadniają. Dziękujemy naszym Darczyńcom, którzy w minionych tygodniach wsparli nasze Hospicjum – dobrym słowem, modlitwą, otuchą, także materialnie. Niech dobro do Państwa powróci! Niech liczy się każdy dzień! Prosimy, aby nasze serdeczne słowa podziękowań przyjęli:
- Toyota Auto Podlasie sp. z o.o. – dziękujemy za możliwość użytkowania samochodu, którym pracownicy hospicjum mogą dotrzeć do naszych podopiecznych;

13 czerwca zostaliśmy zaproszeni na "Śniadanie na trawie” do Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Siedlcach.Pogoda wspaniała. Ciasto – przepyszne! Atrakcji – moc! Atmosfera znakomita, prawe już wakacyjna. Dziękujemy panu dyrektorowi Przemysławowi Anusiewiczowi za zaproszenie, pani Ewie Mazur za koordynację akcji. Nauczycielom za wielką życzliwość. Rodzicom – za ciacho! Uczniom – za pomoc w organizacji kwesty na rzecz podopiecznych naszego Hospicjum. I za wszelkie datki, które zostaną zebrane. Za tylu wspaniałych, wrażliwych ludzi. 
6 czerwca br. wzięliśmy udział w III SIEDLECKIM DNIU ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH. Była to okazja – dla nas po raz pierwszy! – zaprezentowania się, opowiedzenia o tym, co robimy, jakie mamy plany. Wiele osób zatrzymywało się przy naszym namiocie, pytało, deklarowało wsparcie, brało nasze folderki informacyjne. Do dyspozycji rozmówców byli pani Małgosia Osińska – pielęgniarka hospicyjna, pani Marlena Szeląg – odpowiedzialna za wolontariat, koordynator działań marketingowo-informacyjnych i ks. Paweł Siedlanowski – dyrektor hospicjum.
Tradycją Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach są Dni Patriotyczne, odbywające się w maju. W tym roku nasze Hospicjum zyskało na nich status gościa honorowego. Dziękujemy za zaproszenie, kiermasz i środki pozyskane w czasie kwesty!
 
Zgodnie z zapowiedzią w sobotę 11 maja po patronatem naszego hospicjum oraz Fundacji „Razem Zmieniamy Świat”, odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy mogli zdobyć praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji chorych. Wzięło w nich udział kilkanaście osób. Zajęcia poprowadziła pani dr Ewa Czeczelewska – doświadczona pielęgniarka, ambasadorka projektu „Damy Radę”, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa. Dziękujemy. CDN.
 
Dziękuję Panu dyrektorowi, nauczycielom, uczniom Szkoły Podstawowej im. Bł. Unitów z Pratulina w Olszance za wspaniałe spotkanie! Odbyło się w środę 22 maja. Dziękuję jeszcze raz za przekazanie nam środków uzyskanych podczas przedświątecznego kiermaszu „Babeczka do koszyczka” - dzięki nim mogliśmy sfinansować zakup koncentratora tlenu dla jednego z naszych małych pacjentów.
Otrzymaliśmy pierwszą transzę zamówionego sprzętu medycznego, m.in. koncentratory tlenu, materace pompy infuzyjne, inhalatory, sprzęt ortopedyczny, materace, urządzenia pomiarowe, wyposażenie pielęgniarskie, zestawy leków itd. Dziękujemy Wam! To dzięki wsparciu wielu z Państwa możliwy był zakup. To dopiero początek. Bądźcie z nami. Niech liczy się każdy dzień!
Po raz kolejny dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach za wsparcie Siedleckiego Hospicjum Dziecięcego w Siedlcach. Tym razem uczniowie zasilili konto fundacji kwotą  314 zł - pieniądze pochodzą ze zbiórki makulatury. Aktualnie doposażamy w leki, sprzęt medyczny trzy nesesery pielęgniarskie – środki zostaną przekazane na ten cel.  Dziękujemy uczniom, rodzicom, pani Ewie za otwarte serca!!!

Foto: http://www.sp3.siedlce.pl/album/#gallery/579

 
Udar, wylew, nagły wpadek… Ktoś, kto dotąd był aktywny, samodzielny nagle wszystko traci. Potrzebuje opieki. Rozpoczyna się długi proces rehabilitacji. „Po nowemu” musi też nauczyć się żyć cała rodzina. To niestety smutna rzeczywistość wielu naszych domów... 

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej  im. Unitów Podlaskich w Olszance zorganizowali akcję ,,Babaczka do koszyczka”, z której dochód przeznaczyli na wsparcie działalności Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. 13 i 14 kwietnia  były dla nich bardzo pracowitymi dniami. W sobotę przygotowywali małe babeczki do koszyczków wielkanocnych, a w niedzielę sprzedawali je po mszach świętych w swoich parafiach. Dzięki hojności wielu osób udało się zebrać 2100 PLN.
Dziękujemy harcerzom uczestnikom, zebranych gościom Polsko-Ukraiński koncertu talentów #HarcArt za wsparcie, jakiego udzielili Siedleckiemu Hospicjum Domowemu dla Dzieci. Podczas towarzyszącej wydarzeniu kwesty zebrano 520 zł!
Koncert odbył 29 marca  o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Bpa. Świrskiego 31 w Siedlcach. Był wspólną inicjatywą siedleckiego ZHR i młodzieży z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu na Ukrainie, która po raz trzeci odwiedziła nasze miasto w ramach dorocznej wymiany młodzieży. 
Zapraszamy do biura Hospicjum. Mieści się ono w Siedlcach, ul.11 Listopada 23 (I piętro). Czynne jest codziennie w godzinach 9.00 – 11.00.
Bardzo cieszymy się, że już sześć par narzeczonych zaprosiło nas na swój ślub! (akytualizacja - 25.03.2019 r.) Tzn. zadecydowało, że w tak ważnym dla siebie dniu poproszą swoich gości o wsparcie podopiecznych Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci - o to, by np. zamiast kwiatka złożyli dowolną darowiznę finansową bądź rzeczową. Dziękujemy Wam za to! Dobro powraca. Dobro okazane w tak niezwykłym dniu ma szczególną moc! Rozpoczniecie wspólne życie ze szczególnym błogosławieństwem! :))) Niech liczy się każdy dzień!

Zapraszamy! 

Z ks. Pawłem Siedlanowskim, prezesem Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci rozmawiała Aneta Borkowska.