Aktualności

Bardzo dziękujemy Wam, drodzy nasi Przyjaciele, za życzliwość, okazywane na różne sposoby wsparcie. Bez Was nie byłoby nas.... Nie mielibyśmy pieniędzy na leki, sprzęt medyczny, środki higieny, paliwo do naszych służowych  aut. Nasze dzieci, wraz z bliskimi, nie pojechałyby na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy.
Jak pracują wolontariusze hospicjum? Też tak chcecie? Zapraszamy do nas!

15 sierpnia, o godz. 6.30 w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, odszedł Łukasz - podopieczny naszego hospicjum. 10 września br. skończyłby 17 lat. Był wspaniałym silnym chłopakiem, uczniem klasy wojskowej w siedleckim „elektryku”, lektorem w kościele parafialnym w Domanicach, członkiem scholi, wspaniałym, wrażliwym człowiekiem. Paradoksalnie, kiedy powstawało nasze hospicjum był jego wolontariuszem - pomagał w kweście, na którą zaprosiła nas domanicka młodzież. Jeszcze wtedy nie wiedział, że będzie naszym pacjentem…

Serdecznie dziękujemy władzom oraz mieszkańcom Gmina Kodeń za przekazanie na rzecz naszej Fundacji, prawie pół tony plastikowych nakrętek zbieranych w pojemniku w kształcie serca, który znajduje ię tuż obok Kodeńskiej Bazyliki. Nakrętki zostały przekazane za pośrednictwem sołtysa Kodnia Pan aDariusz Mackiewicz, a dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacajnego i leków dla naszych podopiecznych.
Jeżeli mają państwo możliwość zorganizowania zbiórki nakrętek w swojej miejscowości zadzwońcie do Tomka. Ustalimy szczegóły. Nr telefonu: 602505560.
Dzielimy się z naszymi przyjaciółmi radością: od wtorku dysponujemy busem-karetką, podarowanym nam przez „RM-MEDITRANS” Stacji Pogotowia Ratunkowego Transportu Sanitarnego w Siedlcach!  Dziękujemy panu Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi za przekazanie nam pojazdu, pani Janinie Ewie Orzełowskiej - członkowi Zarządu Województwa Mazowieckiego za serdeczną przyjaźń, jakiej nieustająco doświadczamy i wsparcie działań Hospicjum na wielu polach. Niech dobro powraca w obfitości!

Za zgodą adresata wrzuciliśmy na nasz profil FB film, który Łukasz - podopieczny hospicjum-otrzymał w sobotę od pana Roberta Lewandowskiego. To miała być niespodzianka, ale nie sądziliśmy, że tak szybko uda się ją zrealizować. Poprosiliśmy o pomoc Was, naszych Przyjaciół i …nie wiemy jak, nie wiemy dzięki komu, ale w sobotę piłkarz sam do nas zadzwonił! Poruszony i wzruszony. I jak tu nie wierzyć w cuda? Panie Robercie, jest Pan wielki! Dziękujemy!
Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Magdzie i Maćkowi za zaproszenie nas na Wasz ślub! Uroczystość odbyła się 12 czerwca br. Było pięknie! Ruszacie w nowe wspólne życie ze szczególnym Bożym błogosławieństwem, otuleni modlitwą naszej hospicyjnej rodziny. Dziękujemy, że organizując zbiórkę charytatywną wśród swoich gości wsparliście nasze dzieło - środki zostały przekazane na zakup leków. Niech dobro powraca w obfitości!
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu!
Razem możemy więcej
W dniach 17-24 lipca 2021 r. podopieczni Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci, wraz z rodzinami i wolontariuszami, przebywali na turnusie rehabilitacyjno-wypoczynkowym w Jantarze.
Podczas wyjazdu realizowany był projekt pod nazwą „Wolontariat wielka sprawa - na Mazowszu się pomaga!” finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Dzielimy się z naszymi Przyjaciółmi radością! Dziś świętowaliśmy Pierwszą Komunię Świętą naszego podopiecznego Jakuba. Uroczystość miała miejsce w domu, w gronie najbliższych osób. Otulamy naszą modlitwą Kubę i jego wspaniałą rodzinę! :)))
Pozytywnie zakręceni! - - te słowa Państwo już znacie. Zbieramy plastikowe nakrętki dla Hospicjum. Środki w ten sposób pozyskiwane są deponowane na osobnym koncie. Zostaną wykorzystane na zakup sprzętu medycznego. Na chwilę obecną mamy do dyspozycji kilkanaście koszy. A to nie koniec, planujemy ustawianie następnych. Dziękujemy!!!!!
W czerwcu nasze konto zasiliła kwota 1536 zł - to efekt spieniężenia 1,3 tony nakrętek.

We wtorek 1 czerwca - w Dniu Dziecka - bp Grzegorz Suchodolski odwiedził podopiecznych Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Były długie rozmowy, życzenia, upominki, wspólna modlitwa i błogosławieństwo. Dziękujemy!

Foto - festyn rodzinny w Skórcu. Zapraszamy - szukajcie naszego namiotu na innych festynach w regionie! Znajdziecie w w nim usmeich, życzliwość, jak też....watę cukrową oraz popcorn. Najlepszy na świecie! Całkowity dochód ze sprzedaży waty cukrowej oraz popcornu przeznaczony zostanie na sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu naszych podopiecznych.
Witamy w naszej hospicyjnej rodzinie dziesięcioletniego Kubusia. Chłopiec na co dzień zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym z hipoplazją pnia mózgu i móżdżku. Dziękujemy rodzicom pani Małgorzacie oraz panu Pawłowi za zaufanie. Witamy również rodzeństwo Kubusia: Dominika i Mikołaja:)
8 czerwca dwie nasze księżniczki Natalcia oraz Tosia obchodziły swoje urodzinki. Księżniczka Natalia kończy 10 lat natomiast księżniczka Tosia 5 latek. Kochane dziewczynki, jeszcze raz przyjmijcie nasze najlepsze życzenia, Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień. Dziękujemy niezawodnej Cukierni Pszczółka za torty - jesteście wspaniali.
Czy macie już plany na 30 maja? Szykuje się wspaniała rodzinna zabawa. Zapraszamy