Aktualności

Po raz kolejny dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach za wsparcie Siedleckiego Hospicjum Dziecięcego w Siedlcach. Tym razem uczniowie zasilili konto fundacji kwotą  314 zł - pieniądze pochodzą ze zbiórki makulatury. Aktualnie doposażamy w leki, sprzęt medyczny trzy nesesery pielęgniarskie – środki zostaną przekazane na ten cel.  Dziękujemy uczniom, rodzicom, pani Ewie za otwarte serca!!!

Foto: http://www.sp3.siedlce.pl/album/#gallery/579

Udar, wylew, nagły wpadek… Ktoś, kto dotąd był aktywny, samodzielny nagle wszystko traci. Potrzebuje opieki. Rozpoczyna się długi proces rehabilitacji. „Po nowemu” musi też nauczyć się żyć cała rodzina. To niestety smutna rzeczywistość wielu naszych domów...

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej  im. Unitów Podlaskich w Olszance zorganizowali akcję ,,Babaczka do koszyczka”, z której dochód przeznaczyli na wsparcie działalności Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. 13 i 14 kwietnia  były dla nich bardzo pracowitymi dniami. W sobotę przygotowywali małe babeczki do koszyczków wielkanocnych, a w niedzielę sprzedawali je po mszach świętych w swoich parafiach. Dzięki hojności wielu osób udało się zebrać 2100 PLN.
Dziękujemy harcerzom uczestnikom, zebranych gościom Polsko-Ukraiński koncertu talentów #HarcArt za wsparcie, jakiego udzielili Siedleckiemu Hospicjum Domowemu dla Dzieci. Podczas towarzyszącej wydarzeniu kwesty zebrano 520 zł!
Koncert odbył 29 marca  o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Bpa. Świrskiego 31 w Siedlcach. Był wspólną inicjatywą siedleckiego ZHR i młodzieży z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu na Ukrainie, która po raz trzeci odwiedziła nasze miasto w ramach dorocznej wymiany młodzieży.
Zapraszamy do biura Hospicjum. Mieści się ono w Siedlcach, ul.11 Listopada 23 (I piętro). Czynne jest codziennie w godzinach 9.00 – 11.00.
Bardzo cieszymy się, że już sześć par narzeczonych zaprosiło nas na swój ślub! (akytualizacja - 25.03.2019 r.) Tzn. zadecydowało, że w tak ważnym dla siebie dniu poproszą swoich gości o wsparcie podopiecznych Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci - o to, by np. zamiast kwiatka złożyli dowolną darowiznę finansową bądź rzeczową. Dziękujemy Wam za to! Dobro powraca. Dobro okazane w tak niezwykłym dniu ma szczególną moc! Rozpoczniecie wspólne życie ze szczególnym błogosławieństwem! :))) Niech liczy się każdy dzień!

Zapraszamy!

Z ks. Pawłem Siedlanowskim, prezesem Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci rozmawiała Aneta Borkowska.

W najbliższych tygodniach czeka nas zakup podstawowego sprzętu medycznego, niezbędnego do rozpoczęcia działania hospicjum. Chodzi głównie o koncentratory tlenu, ssaki, torby pielęgniarskie, materiały opatrunkowe, materace anyodleżynowe itp. Tyle na początek. To dość kosztowny wydatek. Musimy też wyposażyć biuro hospicjum w komputery, drukarkę, xero, podstawowe meble. Potrzebny będzie fax.
Prosimy o pomoc. Na stronie internetowej są potrzebne dane. Mile widziany będzie sponsoring poszczególnych sprzętów.
Witamy na stronie Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Celem fundacji jest organizacja opieki paliatywno – hospicyjnej dla dzieci. Chcemy go osiągnąć powołując do istnienia Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Prace są bardzo zaawansowane. Oficjalnie rozpoczęcie jego działalności nastąpi 1 lipca 2019 roku
Pomóc może każdy. W jaki sposób?
Św. Jan Paweł II w 2002 roku na krakowskich Boniach mówił o „wyobraźni miłosierdzia” – ona podsuwa tysiące sposobów, w jaki sposób BYĆ tam, gdzie być powinniśmy, „zachować się, jak trzeba”, gdy jest potrzebna pomoc, nie szukać siebie. Zejść z „wygodnej kanapy”, jak prosił papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Nie chować głowy w piasek i nie tłumaczyć się, że od tego są inni, że brakuje czasu itd.
Pomysł powołania Hospicjum Domowego dla Dzieci w Siedlcach dojrzewał długo. W wyniku splotu różnych okoliczności, a przede wszystkim zrządzeniem Bożej Opatrzności, zmaterializował się w 2018 roku. Została powołana do istnienia Fundacja Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci, aktualnie tworzymy struktury umożliwiającej podjęcie profesjonalnej pediatrycznej opieki paliatywnej dla nieuleczalnie chorych dzieci.