Życzenia noworoczne

Kochani, kolejny rok pracy, spotkań, wzmacniania nadziei, radości i szukania światełka w mroku za nami. Dziękujemy Wam, że jesteście: przede wszystkim naszym hospicyjnym dzieciom, rodzicom i bliskim. W Was wypełniają się słowa przypisywane św. Augustynowi: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!”.
Dziękujemy naszemu zespołowi medycznemu i pracownikom niemedycznym, wolontariuszom, przyjaciołom, sponsorom i dobroczyńcom, wszystkim przekazującym nam swój 1% podatku. Bez Was nie byłoby nas! Bez Waszej obecności, zaangażowania, świadectwa miłości, cichej, w żaden sposób niewymiernej, niemedialnej pracy, anonimowej dobroci. Razem tworzymy coś nieziemsko pięknego, szalenie ważnego.
Mówimy o sobie: Rodzina. To nie metafora, to opis rzeczywistości. Tak, jesteśmy Rodziną! Nawet Ci, co odchodzą, są z nami, choć inaczej. Bo przecież życie zmienia się, ale się nie kończy.
Przybyło nam w tym roku niebańskich opiekunów… Natalka, Asia, Kubuś… To nasi zaprzyjaźnieni aniołowie! Kiedyś się spotkamy. Już bez aparatury wspomagającej procesy życiowe i stosu leków przy łóżku.
Drodzy Przyjaciele, życzymy Wam w Nowym Roku pokoju serca, umiejętności zatrzymania, cieszenia się drobiazgami - zapominamy o nich goniąc za wielkością. I życie ucieka nam przez palce....
Niech Bóg wszystkim błogosławi! Niech nie zabraknie nikomu nadziei i miłości. Wiara niech prowadzi Was ku pewności, że nasze życie jest w Jego rękach! „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną”- czytamy w Psalmie 23.

Modlimy się za Was codzienne.

Bądźcie z nami! Niech liczy się każdy dzień!

Dzieci i Rodziny Hospicyjne, Zespół Hospicjum
Udostępnij