Bus z lekami jest już na Ukrainie

Kochani! Leki, materiały medyczne, które od Was otrzymaliśmy jako pomoc Ukrainie, dotarły już do adresatów: do Hospicjum Dziecięcego we Lwowie, część rozdysponowała s. Hieronima albertynka, która na miejscu obejmuje opieką potrzebujące rodziny z dziećmi. Było tego bardzo dużo - bus pod dach! W imieniu swoim i obdarowanych składamy serdecznie podziękowanie! Jesteście niezawodni - jak zawsze! Ponadto dotarły już do nas dwie rodziny uchodźców z chorymi dziećmi - zostały ulokowane w bezpiecznych, samodzielnych mieszkaniach (przy okazji dziękujemy państwu Marioli i Józefowi oraz Collegium Mazovia za użyczenie lokali) - zajął się nimi nasz personel medyczny, pielęgniarki oraz niezastąpiona nasza pani doktor Jolanta Jola Cylwik wolontariusze. Dziękujemy naszemu przyjacielowi Robert Chojecki za wszelaką pomoc, Piotr Piotrek, który zatroszczył się o logistykę i pomoc na granicy, Tomek Skóra za to, że zawsze można na niego liczyć, Kasia Filim, oraz Grzegorz Góral- za poprowadzenie busa za granicą, podarowany czas. Dziękujemy naszym wolontariuszom za pomoc, długie godziny spędzone biurze, magazynie medycznym, za pomoc w zbiórce i segregacji darów, za zajęcie się rodzinami. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali nam środki finansowe - za nie zakupiliśmy konkretne, specjalistyczne leki i środki medyczne „pod zamówienie” lekarzy z lwowskiego hospicjum i s. Hieronimy.
Nie wiemy, co będzie dalej. Przygotowujemy się na maraton, nie sprint - na długie pomaganie, zwroty akcji, na przyjęcie kolejnych rodzin z chorymi dziećmi i to, że być może trzeba będzie działać błyskawicznie. Liczymy na Was. Bądźcie z nami.
Każdego kto zechce wesprzeć nas w opiece nad rodzinami z Ukrainy prosimy o wpłaty bezpośrednio na konto hospicjum
Bank Pekao SA I o. w Siedlcach
Nr konta złotówkowego: 27 1240 2685 1111 0010 8741 6722 z dopiskiem dla Ukrainy
bądź poprzez portal
www.siepomaga.pl/hospicjumsiedlce
Obecnie nasze hospicyjne dzieci z Ukrainy Jasia i Romek potrzebują odpowiednich leków i specjalistycznego żywienia. Na które zbieramy środki finansowe.
Udostępnij