Pozwól, że odprowadzę Cię do Domu...

Witamy na stronie Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Celem fundacji jest organizacja opieki paliatywno – hospicyjnej dla dzieci. Chcemy go osiągnąć powołując do istnienia Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Prace są bardzo zaawansowane. Oficjalnie rozpoczęcie jego działalności nastąpi 1 lipca 2019 roku

Przed nami jeszcze wiele wyzwań. Aktualnie trwają procedury rejestracyjne hospicjum, trzeba zakupić niezbędny sprzęt, środki medyczne, wyposażyć pomieszczenia biurowe. Fundacja, wg przepisów prawa, dopiero po dwóch latach funkcjonowania może pozyskiwać odpis 1% z podatku. Do tego czasu musimy radzić sobie sami. Nie będzie to łatwe, ale wierzymy, że dzięki ludziom dobrej woli uda się. Chcemy objąć swoim oddziaływaniem obszar Siedlec i okolic oraz powiaty na wschód od Siedlec. Na mapie Polski jest to biała plama, jeśli chodzi o nasycenie tego typu placówkami. A potrzeby są ogromne, choć może tego na pierwszy rzut oka nie widać.

Zapraszamy do współpracy lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów. Pediatryczna opieka paliatywno – hospicyjna wymaga specjalistycznych kwalifikacji, ale z ich nabyciem nie ma większego problemu. Zapraszamy też chętne osoby do wolontariatu – możliwości są ogromne. Kwestia leczenia bólu, opieki medycznej to tylko jeden z elementów działania hospicjum. Nie mniej ważna jest obecność w rodzinie, towarzyszenie jej w trudnym czasie.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe, darowizny rzeczowe. Startujemy z pułapu „0” – za to z wielką wiarą ludzką dobroć i empatię. Na naszej stronie internetowej są umieszczone  stosowne  informacje.

Szanowni Państwo, bądźcie z nami - cokolwiek to znaczy!

W każdej chwili można uzyskać bliższe informacje dzwoniąc na podane numery telefonu bądź pisząc e-mail lub na adres poczty tradycyjnej.

Osoby potrzebujące wsparcia prosimy o zgłaszanie się już teraz.