"Razem" ( Licytacja zakończona)

Autor: 
Alina Dorada-Krawczyk
Wymiary: 80x100 cm
Olej na płótnie.
Cena wywoławcza: 
999PLN
Początek licytacji: 
18 września 2020 - 9:00
Koniec licytacji: 
30 października 2020 - 12:00
O autorze: 
Artysta malarz, grafik Alina Dorada-Krawczyk należy do współczesnego nurtu abstrakcjonizmu emocjonalnego. Wybitna indywidualność postępowej myśli twórczej. W sztuce jest intelektualistą, odważnym poszukiwaczem nowych rozwiązań i cierpliwym analitykiem formy, tak w sensie teoretycznym, jak empirycznym. Estetyzująca perfekcjonistka przekazu w malarstwie oraz cybernetyczno – fotograficznych grafikach na płótnie, wideoklipach i instalacjach. Jest wieloletnim członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, członkiem IAA/AIAP – UNESCO oraz innych międzynarodowych organizacji m.in. inicjator i współzałożyciel Międzynarodowego Ruchu Artystycznego INTERFERENCE czy Grupy Twórczej VISUAL DANCE.

Jest członkiem licznych grup twórczych tzw. sztuk wizualnych min. przy OW ZPAP: SYMFONIA czy MŁODZI SZTUKĄ. Na płaszczyźnie internetowej intensywnie współpracuje z galeriami czy projektami multimedialnymi niemal na całym świecie. To ceniony, wieloletni pedagog artystyczny. Swoje umiejętności prezentowała już na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. J. Tchórzewskiego i prof. A. Rudzińskiego czy na Uniwersytecie Warszawskim. Dojrzała twórczo, oddana wyłącznie sztuce osiąga swój profesjonalizm z każdym nowym dziełem. To ceniony, wieloletni konsultant, krytyk oraz organizator artystyczny. Obdarzyła dziełami muzea i kolekcje niemal na całym świecie. Autor wielu niebanalnych projektów multimedialnych i graficznych.

Artystyczne motto: „Sztuka chwili to żywy strumień dzisiejszych czasów, zobligowany wolnym artyzmem naszej wyobraźni”.
Artystka o swojej twórczości: Kreuję w swoich obrazach wymiar naszej syntetycznej osobowości w nowej, zagadkowej przestrzeni jestem zakochana w kształtowaniu rzeczywistości – już sama czynność przekształceń jest degustacją co dzień nowego widzenia i czucia. swoje obrazy i obiekty przestrzenne konstruuję, często jak gdyby w trój wymiarze. Nawet wtedy, gdy są namalowane płasko, buduję je w sposób iluzyjny. Niepowtarzalność jej dzieł to ich nieprzewidywalność, dlatego też dzieła, które tworzę są trudne do tradycyjnej oceny ale fascynują zagadką. Trudne do naśladowania abstrakcyjne kompozycje, malarskie charakteryzuje tu precyzja, niemalże pedanteryjność przedstawianych scen, przestrzeni czy swoich nieodgadnionych wprost obiektów. Odrębną dziedziną twórczą są moje grafiki malowane komputerowo. Nie rzadko kolorowe przestrzenne działają na wyobraźnie widza w sposób szczególny. Artystyczne kreowanie rzeczywistości w mojej głowie, pozostawiają i u odbiorcy niemały ślad. Przedstawiam jako jedna z niewielu historię naszych doznań, uczuć stanu ducha, czy emocji a nie konkretną rzeczywistość obecnych czasów. Twórczością dodatkową ale szczególną dla mnie są wideoklipy, które realizuję jako dopełnienie malarstwa czy grafiki, prowokując w tym tematy zawarte w dziełach dwu wymiarowych.

Komentarze

1000,00

Serdecznie gratulujemy wygranej licytacji pani Magdalenie. Wpłat dokonujemy na konto fundacji bądź przy odbiorze wylicytowanego obrazu. Serdecznie zapraszamy do biura fundacji po odbiór obrazu.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.