"Studium drzew" (Licytacja zakończona)

Autor:
Anna Forycka-Putiatycka
Wymiary: 33x46 cm
Technika: olej/płótno
Cena wywoławcza:
299PLN
Początek licytacji:
18 września 2020 - 9:00
Koniec licytacji:
16 października 2020 - 12:00
O autorze:
Autorka jest magistrem sztuki, wieloletnim członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, członkiem IAA/AIAP – UNESCO. Założycielka Grupy Twórczej SYMFONIA, której celem jest tzw. „synteza sztuk” rodem z romantycznej tradycji „correspondance des arts”. Należy do Międzynarodowego Ruchu Artystycznego INTERFERENCE i Grupy Twórczej Art. Visual DANCE. Ukończyła wydział Architektury Wnętrz PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu, gdzie uczęszczała do pracowni malarskiej prof. Tadeusza Brzozowskiego i prof. Andrzeja Kurzawskiego oraz pracowni wystawienniczej Stanisława Zamecznika. Kształciła się również na UMK w Toruniu na wydziale Konserwacji Zabytków.
Podczas pobytu w Stacji Naukowej PAN i w Bibliotece Polskiej w Paryżu współorganizowała wernisaże, imprezy kulturalno-naukowe oraz projektowała wystrój wnętrz. Przez kilka lat pracowała w warszawskich Galeriach sztuki. W swojej twórczości skupia się głównie na malarstwie i grafice. Jej malarstwo jest nasycone ekspresją, kompozycje inspirowane widokami z natury, koncentruje się na świetle, kontrapunkcie, melodii, harmonii i kolorze. Dba o jakość faktury. Aby osiągnąć zamierzony cel wykorzystuje różne środki wyrazu począwszy od realizmu, aż do abstrakcji. Posługuje się różnorodnymi technikami. Jej obrazy wyrażają osobisty stosunek do tego, co tworzy; jest to projektowanie ducha na powstającą materię dzieła.
Na uwagę zasługują też monochromatyczne monotypie i akwarele, w których daje się poznać jako mistrzyni nastroju i przemyślnej kompozycji. Jej niespokojna dusza poszukuje ciągle nowych rozwiązań, szukając innych środków wyrazu, wzbogaca grafikę warsztatową najnowszymi możliwościami techniki cyfrowej. Jest finalistką konkursu Muza 2015 – Magdalena Abakanowicz, a jej twórczość, od 2015 r. objęta jest Patronatem Medialnym/Artystycznym Art Imperium - Artistic Guarantee of Art Imperium. Prezentowała swoje prace na ponad 120 wystawach zbiorowych, oraz ponad 20 indywidualnych w kraju i za granicą. Uczestniczyła w wielu aukcjach charytatywnych. Związana rodzinnie z Saską Kępą i Puszczykówkiem (Wielkopolska) uczestniczy w życiu społecznym, organizując wystawy czy pisząc artykuły do czasopism. Jej obrazy znajdują się w instytucjach polskich oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i na świecie.

Komentarze

500

Licytacja zakończona. Gratulujemy Panu Tomaszowi wygranej i dziękujemy za wsparcie naszej działalności. Wpłat dokonujemy na konto fundacji. Zapraszamy do biura fundacji po odbiór wylicytowanego obrazu.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.